The secret of the Stone of Revelations

Elder Verkiry
3
Dartrong Square
Magmar
'Vahiy Taşı'nın altı parçasını da bulduktan sonra, Elder Verkiry sizden taşın üzerindeki şifreyi çözmenizi istiyor.

Settlement of Faytir'de ki Flavviy the Wise'ye gidiyoruz ve ondan Vahiy Taşı'nın üzerindeki yazıyı çözmesini istiyoruz.
Flavviy the Wise bizi Barrow of Death'ta yaşayan Great Lizard'ı bulup onunla iletişime geçmemizi söylüyor.
Lizard bizden "Dzungo Cube" istiyor. Lizarda göre küp Village Angriyar'daki "Smurri the Dwarf"ta.

Smurri the Dwarf bizi kendisini güldürmemiz için "Kahkaha Tozu" istiyor, bizi Brugilda the Sorceress'a gönderiyor. Brugilda bize reçeteyi veriyor, reçetede yazan malzemeleri toplayıp ardından reçeteye"Use"diyerek kahkaha tozunu yapmaya çalışacağız fakat unutmayın: İlk deneme de Kahkaha Tozu üretemeyebilirsiniz. Dolayısıyla birkaç deneme yapmanız gerekecektir.
Reçete:

Reçeteyi kullanabilmemiz için gereken malzemeler: 10x

Kahkaha Tozu:
Tozu ürettikten sonra Smurri the Dwarf'a götürüyoruz ve Kübü ondan alıyoruz ve Great Lizard'a götürüyoruz.
Ardından Elder Verkiry'e dönüyoruz ve taşın şifresini ona anlatıyoruz.Verkiry, Lizardın anlattıklarına güvenebileceğinden emin olmak istiyor. Bizi Maritsa the Witch'ya gönderiyor ve Lizard'a güvenip güvenemeyeceğimizi sormamızı istiyor. Maritsa, Lizard'ı test etmek istiyor. Bunun için bizi Serafim the Gnome'a gönderiyor ve ondan "Doğruluk Çiçeği" almamızı istiyor.

Serafim bizden Zigred Warrior öldürmemizi ve onların çene kemiklerini getirmemizi istiyor. Fakat dikkatli olun, ilk seferde kullanışlı bir çene kemeğini düşüremeyebilirsiniz. Denemeye devam edin.
Sizden istenen:
Kullanışsız olan:
Çene kemiğini elde ettikten sonra Serafim the Gnome'a götürüyoruz ve çiçeği alıyoruz. Ardından Great Lizard'a gidiyoruz ve onunla konuşuyoruz. Çiçeği nasıl reaksiyon vereceğini görmeliyiz. Ve evet, çiçek maviye dönüştü, Lizard doğru söylüyor.

Artık Elder Verkiry'e geri dönüp olanları anlatıyoruz.
3000 Tecrübe Puanı
170 Dartrong Reputation
44 10
Görev ödülleri toplamda 4 parça şeklinde aşamalar geçildikçe veriliyor. Burada belirtilen ödüller görev sonuna kadar ki toplam ödül miktarıdır.